Forum Classic Honda Owners Club Strona Główna Classic Honda Owners Club
Forum fanów starych Hond
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kłopot z dowodem rejestracyjnym

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Classic Honda Owners Club Strona Główna -> Prelude
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
HP`79



Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 237
Skąd: Skarżysko-Kamienna

PostWysłany: Sob Gru 01, 2007 08:37    Temat postu: Kłopot z dowodem rejestracyjnym Odpowiedz z cytatem

Mam problem - skończyło mi się miejsce w dowodzie rejestracyjnym na kolejne pieczątki. Trzeba wystąpić o nowy.
Diagnosta stwierdził, że muszę podać następujące dane (których w aktualnym dokumencie nie mam:
1) Dopuszczalna masa całkowita
2) Dopuszczalna ładowność
3) Największy dopuszczalny nacisk osi
4) Dopuszczalna masa całkowita przyczepy (nie wiem czy to konieczne bo nie mam haka).

Diagnosta nie znalazł tych danych w swoich katalogach (wogóle nie znalazł samochodu:-)
Ja niestety też nie znalazłem potrzebnych informacji - ani w książce serwisowej, ani w prospektach (w internecie).
Znalazłem tylko to:
- masa całkowita 920 kg,
- rozkład mas na osie (dla wersji z silnikiem EK 63%),
- dopuszczalna masa całkowita 1440 kg (dla Quinteta).

Kiedyś trafiłem na prospekt, w którym chyba było więcej danych ale nie mogę go znaleźć Sad
Jeśli możecie to napiszcie co macie wpisane w tych rubrykach.
Mogą to być dane accorda bo chyba będą bardzo podobne.

Marcin

P.S. 1. Do preludowców: jak macie wpisany symbol nadwozia SN czy SN-F ? (F - dla manualnych skrzyń biegów)
Ja mam SN i diagnosta ma wątpliwości. Poprzednich sześciu jakoś nie miało.
P.S. 2 Datę pierwszej rejestracji mam taką 1000.08.10 Smile
_________________
Prelude 1979 r.
Alf powiedział: Jeśli nie mogę czegoś naprawić to znaczy, że to nie jest zepsute:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sob Gru 01, 2007 08:37    Temat postu:

Powrót do góry
wiecho



Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 34
Skąd: Nowa Wies Złotoryjska

PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W swoim "starym" dowodzie rej. masz te dane o których mówisz jak: np.dop. masa całkowita, dop. nacisk osi, jak nie masz haka to nie potrzeba przecież mieć danych co do dop. masy całkowitej przyczepy. Ten diagnosta to jakiś palant. Gdy nie masz miejsca w dowodzie rej. na kolejną pieczątkę to po prostu diagnosta powinien Ci wydać "Zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu" - łaski nie robi przecież kasę płacisz. W zaświadczeniu tym nie ma tych danych o których mówisz, że diagnosta wymaga. Przecież nie rejestrujesz na nowo samochodu, bo jest zarejestrowany jak rozumiem - te dane w urzędzie miasta muszą być. Podawane były przy pierwszej rejestracji. Mając to zaświadczenie w Urzędzie Miasta wypełniasz wniosek o wymianę dowodu rejestracyjnego /w którym też nie ma tych danych o których piszesz/. Ja w sumie juz przez dwa lata zbieram się też na wymianę dowodu rej., na razie to mam tylko to zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu - bez wpisu w dowodzie rej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
HP`79



Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 237
Skąd: Skarżysko-Kamienna

PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie w "starym" dowodzie nie mam tych danych. Są puste pola.
Rozumiem, że diagnosta nie potrzebuje tych danych żeby wystawić mi zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu. Ok, spróbuję go namówić.
Można z zaświadczeniem jeździć tak długo? Diagnosta przebąkiwał coś o 2 czy 3 dniach.

Uzupełnienie: zaświadczenie o przeprowadzeniu badania technicznego jest ważne dwa tygodnie - taką informację uzyskałem w Wydziale Komunikacji. Swoją drogą to jakaś biurokratyczna bzdura: badanie przeprowadza uprawniony diagnosta, zakres badania zgodny z rozporządzeniem, cena ta sama, pieczątka ta sama, a zaświadczenie ważne tylko dwa tygodnie. To od rodzaju papieru, na którym jest ta pieczątka ma zależeć termin ważności badania? Paranoja.
_________________
Prelude 1979 r.
Alf powiedział: Jeśli nie mogę czegoś naprawić to znaczy, że to nie jest zepsute:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama



Dołączył: 07 Mar 2021
Posty: 7379

PostWysłany: Nie Mar 21, 2021 19:20    Temat postu: Zarabiaj Online Odpowiedz z cytatem



Zobacz też :



_____________________
Katalog Stron - Dodaj stronę ZA DARMO
Darmowy Katalog Stron
Ceny akcji forum
Liczby Fibonacciego na rynku FOREX
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Nie Mar 21, 2021 19:20    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Classic Honda Owners Club Strona Główna -> Prelude Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Classic Honda Owners Club  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group