Forum Classic Honda Owners Club Strona Główna Classic Honda Owners Club
Forum fanów starych Hond
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Amortyzatory
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Classic Honda Owners Club Strona Główna -> Accord
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
joshua



Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 34
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Paź 15, 2007 09:14    Temat postu: Amortyzatory Odpowiedz z cytatem

Witajcie
Szukam do mojego Accorda amortyzatorów do tyłu.w jednym sklepie koles krzyknął mi 250 zł za przód za szt i 310 zł za tył za szt. Macie moze jakieś dobre namiary na sklep gdzie jest tanio lub ktoś ma do sprzedania?

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama






Wysłany: Pon Paź 15, 2007 09:14    Temat postu:

Powrót do góry
mury



Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 138
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Pon Paź 15, 2007 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
ja kupiłem tylne amorki tutaj: http://www.4cars.pl/c/auto_czesci/amortyzatory/Honda/Accord_78_89_.html dość tanio i bez problemów
na stronie nie mają do 78r ale warto zadzwonić i zapytać
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
joshua



Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 34
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Paź 15, 2007 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki:)
zerkne:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kaziu



Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 88
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Paź 16, 2007 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stary kupuj cena w miare ja zakładałem do siebie "sachs" i płaciłem ponad 300 zł za sztuke dw lata temu
_________________
THE POWER OF DREAM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
soltys



Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 144
Skąd: Legnica

PostWysłany: Pią Lis 14, 2008 22:59    Temat postu: Amortyzatory. Odpowiedz z cytatem

Ja kupiłem sasch po 300 za sztukę na tył. Teraz czeka mnie przód. Idea
_________________
HANKA ACCORD SJ 1980 R
HONDA ACCORD AERODECK 2.0 i ES 1997 R
Iż-49 1956 r
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
soltys



Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 144
Skąd: Legnica

PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 22:18    Temat postu: Amortyzatory Odpowiedz z cytatem

Wygrałem aukcje na Ebay Kanada:) Kpl amortyzatorów przód Kayaba z wysyłką do Polski 290 zł! Trafiłem na wyprzedaż z likwidowanego sklepu Surprised I niewątpliwie uważam, że będę się starał kupować jak najwięcej rzeczy do samochodu nie w Polsce bo pomimo, że kraj nie najbogatszy to ceny mamy bardzo wygórowane. I mam na myśli także części do nowszych-bardziej przyziemnych samochodów. Droższe samochody, części, paliwo...ech... Mad
_________________
HANKA ACCORD SJ 1980 R
HONDA ACCORD AERODECK 2.0 i ES 1997 R
Iż-49 1956 r
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
soltys



Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 144
Skąd: Legnica

PostWysłany: Sob Sty 24, 2009 22:45    Temat postu: amortyzatory Odpowiedz z cytatem

Niestety mój kanadyjski kolega się pomylił. Mimo, że zgodził się na 50$ za kpl amorków przód to wysyłka do Polski nie 35 a 100$ Mad kosztuje. Przeprosił za pomyłkę i odesłał pieniądze. W tym momencie amortyzatory z wysyłką kosztowały by mnie 450 zł (bez gwarancji i możliwości zwrotu). W Polsce kupię za 600 zł. Nie warto ryzykować dla 150 złotówek Crying or Very sad Cociaż udało się kupić instrukcje użytkowania w Wielkiej Brytwanni za 1 funta Razz
_________________
HANKA ACCORD SJ 1980 R
HONDA ACCORD AERODECK 2.0 i ES 1997 R
Iż-49 1956 r
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
HP`79



Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 237
Skąd: Skarżysko-Kamienna

PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 11:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tu ktoś wyprzedaje amorki na tył:
http://allegro.pl/item539892722_amortyzatory_honda_accord_prelude_78_87r_nowe.html
_________________
Prelude 1979 r.
Alf powiedział: Jeśli nie mogę czegoś naprawić to znaczy, że to nie jest zepsute:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
soltys



Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 144
Skąd: Legnica

PostWysłany: Czw Lut 19, 2009 07:58    Temat postu: amortyzatory Odpowiedz z cytatem

Hm...niezła okazja. Tylko czy firma dobra bo ja osobiście o niej nie słyszałem. Fakt, że za sprawdzona firma liczy sobie ok 300 zł np Kayaba. Ja kupiłem pół roku temu sascha 300/szt Crying or Very sad i mam nadzieję, że na długo wystarczą Question
_________________
HANKA ACCORD SJ 1980 R
HONDA ACCORD AERODECK 2.0 i ES 1997 R
Iż-49 1956 r
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
HP`79



Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 237
Skąd: Skarżysko-Kamienna

PostWysłany: Czw Lut 19, 2009 08:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Firma raczej z dolnej półki Monroe/Boge/Gabriel (to chyba to samo).
Ale przy przebiegach rzędu pojedynczych tysięcy km rocznie .......
Ja wymieniam tylko olej w amortzatorach i jeżdżę dalej.
Trochę sobie za bardzo utwardziłem przód - wlałem olej amortyzatorowy (motocyklowy) 30W. W ujemnych temparaturach jest beton.
_________________
Prelude 1979 r.
Alf powiedział: Jeśli nie mogę czegoś naprawić to znaczy, że to nie jest zepsute:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
soltys



Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 144
Skąd: Legnica

PostWysłany: Czw Lut 19, 2009 17:16    Temat postu: Amortyzatory Odpowiedz z cytatem

No tak. Przy naszych przebiegach... pomiędzy remontami Razz wystarczy Gabriel. Gdyby tylko mieli do przodu ech... Sad
_________________
HANKA ACCORD SJ 1980 R
HONDA ACCORD AERODECK 2.0 i ES 1997 R
Iż-49 1956 r
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
shawn_phono3



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 27

PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja właśnie czekam na odbiór amorków na cargo. Mają przyjść za 2tyg, kupiłem amortyzatory gabriel, za amory i przesyłke do stanów z kanady zapłaciłem 120$ kanadyjskich a ze stanów do polskich PolAmer policzył mnie na 25$ tak więc za ok 400zł bede miał kpl. amortyzatorów. Jakiej jakości, to się okaże, ale tu moje pytanie - czy warto też wymieniać sprężyny? hanią troche buja jak sie odpusci gaz przy większych prędkościach, i ogólnie czasem potrafi się prowadzić dość niepewnie ale to pewnie wina amortyzatorów, jednak przy wymianie nie wiem czy należy też zająć sie tymi sprężynami.

HP'79 - mógłbyś opisać jak wymieniasz olej w amortyzatorach?? robiłem to w motorze wiele razy ale nigdy w samochodze, a tak to bym zrobił sobie kpl. amorków na "zaś" Very Happy
_________________
Accord 1gen. 1981r Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
HP`79



Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 237
Skąd: Skarżysko-Kamienna

PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje amortyzatory sa rozbieralne - mają nakrętkę na wierzchu.

Procedura:

Po wyjęciu amorka zdjąc sprężynę.

Zamocować amortyzator (mocno, ale tak, żeby go nie zgnieść) w dużym imadle.
Próbować odkręcić górną nakrętkę jakąś dużą żabką. Pewnie i tak się nie uda:-)
Odkręcać udarowo młotem i tępym przecinakiem. Nakrętka ma na górnej powierzchni zagłębienia i tam trzeba przykładać przecinak. Można przykładać do bocznej krawędzi nakrętki - trochę się zniszczy ale będzie się nadawała do ponownego użycia.

Po odkęceniu nakrętki wylać olej do słoika - żeby było widać ile wlać świeżego (można trochę więcej).
Wyjąć całe wnętrze i umyć w benzynie.

Sprawdzić czy tłoczysko jest proste (jeśli trochę skrzywione, ale nie ma karbów to można próbować podprostować na prasie).
Sprawdzić czy tłoczysko nie ma wżerów w części roboczej (to ten fragment, po którym przesuwa się uszczelniacz zamontowany w nakrętce).
Malutkie wżery da się naprawić poprawić poprzez zdjęcie chromu (galwanicznie), przepolerowanie i ponowne położenie chromu technicznego (robiłem).

Sprawdzić uszczelniacz (ten w nakrętce). Jeśli nie ma widocznych uszkodzeń i amortyzator nie puszczał oleju to może zostać.
Nie udało mi sie znaleźć uszczelniacza na wymianę. Orginalny jest podwójny.
Poradziłem sobie wkładając dwa zwykłe uszczelniacze - górny sprężynką do góry, a dolny sprężynką na dół. Musiałem roztoczyć nakrętkę wewnątrz bo uszczelniacze były większe (chyba o 2 mm). Trzeba dobrać o takiej wysokości, żeby zmieściły się w nakrętce. Jeden amorek, w którym wymieniłem uszczelniacze lekko popuszcza ale działaSmile Dlatego najlepiej jest jeśli orginalne uszczelniacze zostaną.

Sprawdzić, czy miska sprężyny nie jest skorodowana. Można (trzeba) podspawać lub wymienić. W przednim amortyzatorze mam miskę z mazdy 323 sedan z 1991 r. Smile

Włożyć "flaki" do obudowy (tuby). Zalać olejem. Ile? Ja wlewam tyle, żeby po zanurzeniu tłoczyska i skręceniu nakrętki nie wylewało się na zewnątrz. O ile pamiętam, to do jednego amortyzatora wchodzi około 0,3 l oleju.
Jaki olej: amortyzatorowy (do motocykli).
Do tylnych wlałem Mobila 10W i wydaje mi się za miękki. Z przodu Bel-Ray 30W i chyba jest za twardy.

Nakrętkę wkręcałem dla pewności przy użyciu silikonu silnikowego.

P.S. Prawdopodobnie dałoby się dopasować wkład amortyzatora dedykowany do innego samochodu. np. taki do VW za 40 zł.
_________________
Prelude 1979 r.
Alf powiedział: Jeśli nie mogę czegoś naprawić to znaczy, że to nie jest zepsute:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
soltys



Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 144
Skąd: Legnica

PostWysłany: Nie Lut 22, 2009 14:04    Temat postu: Amortyzatory Odpowiedz z cytatem

shawn_phono3 jak jest z tymi kosztami? 400 zł to koszt wysyłki + cena amortyzatorów? Jeżeli tak to ile kosztowały amorki? I gdzie je znaleźć?
_________________
HANKA ACCORD SJ 1980 R
HONDA ACCORD AERODECK 2.0 i ES 1997 R
Iż-49 1956 r
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
shawn_phono3



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 27

PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 00:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no mniej więcej. Amory znalazłem na ebayu, w kanadyjskim sklepie. Kosztowały o ile dobrze pamiętam 32$ za tył i 40$ za przód. Na aukcji była informacja że pozbywają sie starych zapasów. Przy tamtym kursie kanadyjskiego dolara to było 2,5zł więc 180zł za kpl amortyzatorów Smile Trzeba się dopytać sprzedającego co do wysyłki, bo często sprzedawcy mają umowe z kurierem/posztą i dostają z tego tytułu jakieś profity. Łącznie z przesyłką do stanów kosztowało to 300zł (do firmy polamer, gdzie przesyłka do polski jest naprawde tania, można wybrać droge lotniczą lub morską-ja wybrałem morską ze względu na koszt) no i ze stanów do polski 25$ amerykańskich tak więc jest to łącznie około 440zł. Żeby korzystać z przesyłki przez polamer należy sie zalogować na polameronline.com i poinformować nadawce żeby napisał na paczce specjalny numer, co jest bardzo ważne bo na tej podstawie polamer wie do kogo wysłać paczke. Ogólnie system wygodny, na stronie można się dowiedzieć co dzieje się z paczką. Amortyzatory są już w drodze, 2marca mam je odebrać z cargo Smile

Na szczęście mam wujka w stanach, i objaśnił mi on mniej więcej ten ich system kuriersko-pocztowy, i naprawde bardzo ważne jest jasno ustalić ze sprzedawcą warunki wysyłki, czasami udaje się taniej - tak mam z np. kpl. uszczelek który kupiłem za bodajże 10$ a koszt wysłki ze stanów udało się zmniejszyć z 50 do 12$ Smile

wszystko zależy od tego z jakiego stanu jest wysyłana paczka, generalnie nic skomplikowanego ale dobrze przed samą licytacją/wysyłką upewnić się że wszystko jest nagrane Smile
_________________
Accord 1gen. 1981r Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
soltys



Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 144
Skąd: Legnica

PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 10:36    Temat postu: Amortyzatory Odpowiedz z cytatem

Mogę prosić namiar na sklep na ebay-u?
_________________
HANKA ACCORD SJ 1980 R
HONDA ACCORD AERODECK 2.0 i ES 1997 R
Iż-49 1956 r
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
shawn_phono3



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 27

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety nie jestem w stanie tego znaleźć nie mam pojęcia czemu. Dziś odebrałem amorki z cargo, za przesyłke ze stanów do polski zapłaciłem dokładnie 114zł Smile

wiem że temat wachaczy był już poruszany, ale może ktoś z was wie gdzie można je jeszcze dostać
_________________
Accord 1gen. 1981r Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
soltys



Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 144
Skąd: Legnica

PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 17:11    Temat postu: Amorki Odpowiedz z cytatem

Tył czy przód?
_________________
HANKA ACCORD SJ 1980 R
HONDA ACCORD AERODECK 2.0 i ES 1997 R
Iż-49 1956 r
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
shawn_phono3



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 27

PostWysłany: Pon Mar 23, 2009 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zwłaszcza przód, ale tył też by się przydał
_________________
Accord 1gen. 1981r Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
soltys



Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 144
Skąd: Legnica

PostWysłany: Pon Mar 23, 2009 16:58    Temat postu: Amortyzatory Odpowiedz z cytatem

Z tyłem daj sobie spokój.
A przód jest na e-bay ale drogo. Proponuje podzownić po sklepach w polsce. Mi udało się jeszcze 2 miesiące temu bez problemu znależć w dobrych sklepach przednie wachacze. Trzeba tylko trafić na chcącego sprzedawcę. Cena 40-120 zł/sztukę.
_________________
HANKA ACCORD SJ 1980 R
HONDA ACCORD AERODECK 2.0 i ES 1997 R
Iż-49 1956 r
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama






Wysłany: Pon Mar 23, 2009 16:58    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Classic Honda Owners Club Strona Główna -> Accord Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Classic Honda Owners Club  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group