Forum Classic Honda Owners Club Strona Główna Classic Honda Owners Club
Forum fanów starych Hond
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

[Accord II] Skrzynia biegów Hondamatic - naprawa/wymiana?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Classic Honda Owners Club Strona Główna -> Accord
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DanielF



Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 9
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Wto Wrz 06, 2011 06:46    Temat postu: [Accord II] Skrzynia biegów Hondamatic - naprawa/wymiana? Odpowiedz z cytatem

To tak - mam w swojej Hondzie 3 biegową skrzynię Hondamatic - czyli do przodu 'L', '*', 'OD', ale sama nie przełącza, no i 'OD' teoretycznie nie powinno się używać przy V < 30 km/h, no a tym bardziej ruszać z 'OD'.
Niestety '*' - czyli najpraktyczniejszy bieg do miasta jest 'skatowana' i okrutnie terkocze, więc staram się jej nie używać, czyli albo nieprawidłowo ruszam z 'OD', albo z 'L' i przerzucam od razu na 'OD'. Po za tym 'L' i 'OD' tez już trochę terkoczą, ciszej niż '*', ale jednak.
No i pytania brzmią:
1) czy może ktoś ma skrzynię w dobrym stanie do sprzedania?
2) czy części do takiej skrzyni są do dostania?
3) czy ktoś wie, kto jest w stanie naprawić taką skrzynię?
_________________
Pozdrawiam, Daniel [Honda Accord 1.6 EX '84, sedan, skrzynia hondamatic, LPG; 2x Lexus RX 300]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 06:46    Temat postu:

Powrót do góry
HP`79



Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 237
Skąd: Skarżysko-Kamienna

PostWysłany: Wto Wrz 06, 2011 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W poszukiwaniu informacji o automatycznych skrzyniach możesz "przekopać":
http://www.3geez.com/forum/forumdisplay.php?f=63
oraz forum 1geez.com, 3geez.com bo prawdopodobnie automaty 1-3 generacji nie różnią się zbytnio.
1stgencivic.com (całość warta przeczytania)
honda-tech.com

Jeśli chodzi o regenerację to trzeba poszukać firm, które się tym zajmują i zadać im pytanie. Ale podejrzewam, że koszt naprawy przekroczy wartość pojazdu. Ze dwa razy.
A może wystarczy uzupełnić poziom płynu (oleju)?
Może skrzynię trzeba przepłukać i zalać świeżym olejem?


P.S.
1. Na początek może ten post:
http://www.3geez.com/forum/showthread.php?t=52177
2. Podejrzewam, że pasowałby również automat z prelude II gen.
_________________
Prelude 1979 r.
Alf powiedział: Jeśli nie mogę czegoś naprawić to znaczy, że to nie jest zepsute:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shawn_phono3



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 27

PostWysłany: Pią Paź 28, 2011 15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe, pewnie cie zaskocze, ale twoja skrzynia nie jest uszkodzona. Trzybiegowe skrzynie "automatyczne" hondamatic to nic innego jak skrzynia półautomatyczna. Wiem, bo mialem taka skrzynie i u mnie uszkodzeniu uległ bieg wsteczny.

Skrzynia (a raczej sprzeglo), niczy sie jezeli biegów się nie zmienia, więc prawidłowo jest zaczynac od L, nastepnie gwiazdka i OD. Inaczej sprzegło się niszczy, bo jezeli przy starcie wrzucasz OD to zwyszczajnie niszczysz skrzynie, to tak jakbys przy manualu cały czas jezdził na pólsprzęgle. Mam jeszcze sprzęgło, do regeneracji.

Ze wzgledu na brak czesci do wstecznego (dalem ja do dobrego serwisu w wwie) zmienilem na manualna skrzynie biegów. Poszukam kontaktu do faceta ktory mial taka krzynie (warto mieć w zapasie). A ty po prostu zmieniaj biegi Wink
_________________
Accord 1gen. 1981r Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DanielF



Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 9
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Czw Gru 15, 2011 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry, że z takim opóźnieniem, ale jakoś nie zaglądałem.
Wiem, że to półautomat, nie na tym polega problem, że nie przełącza sama.
Problem jest taki, że na '*' coś mi mocno klekocze w skrzyni, i staram się tego biegu nie używać, przez co czasami ruszam z 'OD' zużywając niepotrzebnie sprzęgło. Dlatego pytałem gdzie ją zregenerować/naprawić. Szczęśliwie jak na razi problem się nie pogłębia, kilka tysięcy km i objawy się nie nasiliły. Niemniej kiedyś trzeba będzie naprawić.
_________________
Pozdrawiam, Daniel [Honda Accord 1.6 EX '84, sedan, skrzynia hondamatic, LPG; 2x Lexus RX 300]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama



Dołączył: 07 Mar 2021
Posty: 7379

PostWysłany: Nie Mar 21, 2021 21:26    Temat postu: Zarabiaj Online Odpowiedz z cytatem



Zobacz też :



_____________________
Katalog Stron - Dodaj stronę ZA DARMO
Darmowy Katalog Stron
Ceny akcji forum
Liczby Fibonacciego na rynku FOREX
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AleksShamles



Dołączył: 21 Paź 2020
Posty: 34

PostWysłany: Pią Maj 20, 2022 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pokud problémem není obezita a to je jeho účelem, ale je důležité to vědět a jste si jisti, že tomu rozumíte a chcete tento problém vyřešit, můžete na čísle Další strana získat více informací. Protože na stránkách nejbližší lékárny si můžete koupit lék na problémy s.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Reklama






Wysłany: Pią Maj 20, 2022 12:35    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Classic Honda Owners Club Strona Główna -> Accord Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Classic Honda Owners Club  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group