Forum Classic Honda Owners Club Strona Główna Classic Honda Owners Club
Forum fanów starych Hond
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Honda Accord 1981

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Classic Honda Owners Club Strona Główna -> Accord
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
shawn_phono3



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 27

PostWysłany: Sro Lut 06, 2008 22:13    Temat postu: Honda Accord 1981 Odpowiedz z cytatem

Witam!

Sprowadziłem sprzęt taki jak w tytule jakieś pół roku temu, i po pół roku w końcu udało mi się zarejestrować ją jako zabytek.. Smile Samochód jest w świetnej kondycji, ma przebieg 132tys i chodzi jak marzenie.

Mam pytanie, bo w ogóle nie orientuje się jak jest z częściami do tej hondy w naszej polszy - np, amortyzatory, drążki etc.. może ktoś ma jakieś graty mechaniczne i elementy wnętrza do tej hondy-chętnie odkupie Smile

GG: 8295004

Pozdrawiam
_________________
Accord 1gen. 1981r Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Lut 06, 2008 22:13    Temat postu:

Powrót do góry
HP`79



Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 237
Skąd: Skarżysko-Kamienna

PostWysłany: Pią Lut 08, 2008 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!
Gratuluję.
Napisz coś więcej, cena zdjęcia itd.
Części jakieś można dostać w Polsce - głównie mechaniczne. Blach nie ma.
Drążki sąSmile
Przejrzyj kupię/sprzedam.
W USA jest czasem coś fajnego - pytaj Olka.

Zadawaj szczegółowe pytania - będzie łatwiej o pomoc.

Marcin
_________________
Prelude 1979 r.
Alf powiedział: Jeśli nie mogę czegoś naprawić to znaczy, że to nie jest zepsute:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaziu



Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 88
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Lut 10, 2008 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witamy witamy następnego posiadacza, jak że zacnej społeczności tego forum. Sprawa jest prosta jak masz chęci czas i worek pieniędzy to zrobisz wszystko Very Happy Służę pomoca jakby co!
_________________
THE POWER OF DREAM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
soltys



Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 144
Skąd: Legnica

PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z częściami to jest tak:
W swojej w minionym roku wymieniłem tylne łożyska, bębny, szczęki, tłoczki, pompe wody, rozrząd, uszczelkę pod głowicą, uszczelniacze, kopułkę, palec, kable, uszczelke pod klawiaturę, filtry i płyny i najdłużej czekałem dwa dni na części. Trzeba znaleźć sklep gdzie sprzedawca weźmie katalog i zamówi części a nie powie, że to staroć i nic nie ma! To co kupiłem porównywałem cenowo ze sklepami w USA i ceny są identyko a części masz szybciej. Jeżeli chodzi o mechanikę to jest wszysko tylko ten worek pieniedzy... Laughing No ale marzenia trzeba realizować Wink
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Olek



Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 290
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoja droga soltys, moglbys zdradzic z jakiego sklepu korzystales Smile Te wszystkie czescie ktore wymieniles sa chociazby w ofercie zamiennikow JC ale moze dostales je w lepszej jakosci, innych firm. Dodam, że końcówki drążków też są, zewnętrzne przeguby, tarcza sprzęgła, linki ręcznego, klocki i tarcze i pewnie jeszcze wiele innych częśći mniej lub bardziej "eksploatacyjnych" też jest dostępna w różnych polskich sklepach internetowych, choć nie zawsze wszystko w jednym. Ale czasem warto porozmawiać indywidualnie ze sprzedawcami.
_________________
1980 Accord SJ; 1981 Prelude SN; 1995 Volvo 850 2.3 T-5
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
soltys



Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 144
Skąd: Legnica

PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest zwykły prywatny sklep z częściami do różnych aut, który nawet nie ma strony internetowej Razz tylko, że chłopaki równe i jak zobaczyli moja Hanke to powiedzieli z usmiechem, ze pomoga i wszystko mi znajdą Shocked jak tylko dam im trochę czasu. A co do producenta to starałem się zawsze kupować ze średniej półki i myslę, że to wystarczy dla autka, które jest użytkowane od święta i bedzie robić 3 tys rocznie góra. Głównie są to części Japan Nipparts czy jakoś tak Smile
Szkoda tylko, że z blacharką i wykończeniem tak krucho i drogo Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
soltys



Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 144
Skąd: Legnica

PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olek a tak z ciekawości to ile wyniesie mnie kpl sprzęgła bo powoli się przymierzam Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Olek



Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 290
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj nie wiem, nie jestem katalogiem ofertowym Rolling Eyes Ja jeszcze nie skompletowałem sprzegła do niebieskiej nawet. Mam nowy docisk ze stanów, z ebaya, pompe sprzegla i wysprzeglik (wąż też był, ale przegapiłem aukcję!), tarcza to w sumie najłatwiejszy do dostania element więc zostawiłem sobie na koniec... jeszcze nie nabyłem Wink Będę sprzedawał szarą tak w ogóle, bo do jeżdżenia na codzień kupuje Aerodecka z 88' Twisted Evil 2.0 12V PGM-Fi, 120KM, automat Shocked
_________________
1980 Accord SJ; 1981 Prelude SN; 1995 Volvo 850 2.3 T-5
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
HP`79



Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 237
Skąd: Skarżysko-Kamienna

PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 08:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aerodeck jest fajny:-)
Był taki u mnie w rodzinie z ręczną skrzynią. Świetne wnętrze.
Możesz zdradzić jaka cena?
Osłuchaj dobrze panewki, lubią podobno klekotaćSad
Warto skontaktować się np. z PIeszczoH`em z forum prelude3web.com albo przynajmniej poczytać jego posty.

A co do sprzęgieł: są dwa różne rodzaje łożysk i nie są zamiene. A katalogi mają błędy.
_________________
Prelude 1979 r.
Alf powiedział: Jeśli nie mogę czegoś naprawić to znaczy, że to nie jest zepsute:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Olek



Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 290
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cena jest 3500, kupuje akurat tego mimo ze wolalbym naturalnie z manualna skrzynia biegow (troche we mnie diabelka, czasami lubie porajdowac, szlifuje tez jak moge swoje umiejetnosci, nie jestem krolem prostej) bo jest od drugiej wlascicielki, ma faktyczny przebieg 170k i zostal sprowadzony z Niemiec od pierwszej jego pani dopiero 1,5 roku temu więc pewnie nie zaznal wiele polskiej soli. Ponoc sprawuje sie idealnie, jest bez ukrytych wad - heh, zobaczymy, oby Exclamation Liczę też na idealnie utrzymane wnętrze, a przynajmniej bardzo dobrze Razz Może w przyszłości pokuszę się o zmianę skrzyni, dużo tych Accordów, zwłaszcza sedanów jest na części teraz rozbieranych. Opiszę wrażenia na forum jak kupię i wstawie zdjęcia.

A wczoraj wlasnie czytalem sobie wpisy na forum 3gee, wiec na pewno sie do nich odezwe i do PieszczoHa jak kupie.
_________________
1980 Accord SJ; 1981 Prelude SN; 1995 Volvo 850 2.3 T-5
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
shawn_phono3



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 27

PostWysłany: Pon Mar 10, 2008 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Bardzo potrzebuje prawy beżowy boczek drzwi - 509464077 i gg: 8295004
_________________
Accord 1gen. 1981r Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frezja



Dołączył: 03 Paź 2019
Posty: 264

PostWysłany: Czw Gru 17, 2020 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, ja bałabym się jeździć takim starym autem- mimo nawet jeżeli o niego dbałeś. Na pewno przygotowałabym się też na każdą ewentualność, bo nie wiadomo ile jeszcze ten samochód Ci posłuży. A co jak złapie awarię? Dlatego warto byłoby pamiętać o stronie https://pomocdrogowa.info/pomoc-drogowa-warszawa-bemowo gdzie możesz szybko wyszukać w Warszawie lub okolicy pomocy drogowej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
domino465



Dołączył: 27 Lis 2020
Posty: 2

PostWysłany: Czw Gru 17, 2020 23:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieje że będzie ci się sprawdzała ta zacna maszynka. Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Czw Gru 17, 2020 23:59    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Classic Honda Owners Club Strona Główna -> Accord Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Classic Honda Owners Club  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group