Forum Classic Honda Owners Club Strona Główna Classic Honda Owners Club
Forum fanów starych Hond
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

sworznie wahaczy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Classic Honda Owners Club Strona Główna -> Prelude
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
HP`79



Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 237
Skąd: Skarżysko-Kamienna

PostWysłany: Pon Cze 19, 2006 07:55    Temat postu: sworznie wahaczy Odpowiedz z cytatem

Witam!
Czy ktoś wymieniał sworznie wahaczy w Preludzie?
Orginalne są zamontowane na stałe ale od czego szlifierka kątowa i migomat Very Happy
Temat jest znany i wałkowany na innych forach hondowych (np. Prelude IV gen) ale dotyczy młodszych roczników.
Chodzi mi o informacje od jakiego innego samochodu pasowałyby sworznie do I gen.
Będę jeszcze pytał w zaprzyjaźnionym sklepie - sprzedawca ma podobno katalog ze zwymiarowanymi główkami sworzni i jest chętny do pomocy. Dam mu na wzór kawałek żelastwa bo sobie odgrzebałem na złomie.

Dlaczego nie kupię nowych wahaczy?
Bo mam założone takie z JC (112 zł/szt.).
Pierwsze objawy zużycia pojawiły sie po około 2.000 km. Teraz, po około 5.000 km. wytłuczone są na maksa. Dają metaliczny odłos na dziurach w asfalcie i znosi samochód na koleinach.


Marcin
_________________
Prelude 1979 r.
Alf powiedział: Jeśli nie mogę czegoś naprawić to znaczy, że to nie jest zepsute:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pon Cze 19, 2006 07:55    Temat postu:

Powrót do góry
Kuba_Prelude



Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 16
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Cze 19, 2006 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heja
ja nie mialem okazji jeszcze sie w te rejony zapuszczać wiec ci nie podpowiem Smile
_________________
HONDA PRELUDE - VIRTUOSO PERFORMANCE
Honda Prelude I '81
dawca poszedl w dobre rece Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Olek



Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 290
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurde, a ja zalozylem jeden taki wahacz z JC wlasnie za 112zl i...tylko czekam teraz skoro tak mowisz - jak na szpilkach - kiedy mi zacznie stukac. Juz z 1000 chyba przejechalem od zmiany. Ech... JC to gowno - koncowki drazkow gowniane (gumy mi sparcialy po roku), uszczelki maja gowniane (od dekla zaworow cieknie zawsze), wahacze gowniane... jednym slowem nie ma co sie podniecac ze JC jeszcze cos tam produkuje skoro to takie gowna.
_________________
1980 Accord SJ; 1981 Prelude SN; 1995 Volvo 850 2.3 T-5
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
HP`79



Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 237
Skąd: Skarżysko-Kamienna

PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba szyscy, którzy mieli uszczelkę pokrywy zaworów z JC narzekają. Ja też mam taką. Do tej pory kleiłem ją na silikon silnikowy (ze 3 razy) bo i tak bez sensu było kupować nową.
Teraz tylko patrzę jak zacznie cieknąć bo w tym tygodniu ustawiałem zawory i włożyłem uszczelkę bez klejenia.

Marcin
_________________
Prelude 1979 r.
Alf powiedział: Jeśli nie mogę czegoś naprawić to znaczy, że to nie jest zepsute:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Olek



Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 290
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Crying or Very sad No to jakiej uszczelki uzyc? Jest w ogole jakis wybor, mozna kupic oryginalna Hondy? Pierwszej generacji w ogole nie mial facet w katalogu komputerowym ale za to chyba juz druga byla (nie jestem pewny, moze ktos z II gen wie?) - a przeciez uszczelka ta sama. Ja mam przed soba wlasnie ustawianie zaworow i wymiane dekla na swierzo odmalowany proszkowo... nie chce zeby cieklo!!! Evil or Very Mad
_________________
1980 Accord SJ; 1981 Prelude SN; 1995 Volvo 850 2.3 T-5
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
HP`79



Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 237
Skąd: Skarżysko-Kamienna

PostWysłany: Sro Cze 21, 2006 06:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uszczelka w accoprdzie II gen jest taka sama pod warunkiem, że mówimy o silniku 8V EL.
Jeśli masz uszczelkę w dobrym stanie, tzn. nie jest sparciała, pęknięta i bardzo sztywna to przyklej ją na silikon do składania silników. Jak zrobisz dobrze to nie będzie ciekło.
Ja smaruję cienko wszystkie przylegające powierzchnie (paluchem:-) - po uprzednim dokładnym odtłuszczeniu.
Klejenie jest o tyle kłopotliwe, że przed kolejnym złożeniem trzeba dokładnie oczyścić głowicę , uszczelkę i pokrywę zaworów z pozostałości silikonu. Zabrało mi to ostatnio 2 godziny. Wspomagałem sie benzyną ekstrakcyjną. Są pewnie jakieś inne, lepsze specyfiki pozwalające skrócić ten czas.

P.S.
1. Strasznie się namordowałem tłumacząc z niemieckiego instrukcję ustawiania zaworów. Dobrze, że chociaż mam rysunki w książce:-)
2. Jak już zdejmiesz pokrywę zaworów to obejrzyj krzywki na wałku rozrządu dla 3 i 4 cylindra (to te od strony aparatu zapłonowego) - lubią się wycierać.

Marcin
_________________
Prelude 1979 r.
Alf powiedział: Jeśli nie mogę czegoś naprawić to znaczy, że to nie jest zepsute:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Olek



Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 290
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Cze 21, 2006 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wiem wlasnie ze mozna na starej uszczelce, ale chetnie bym kupil nowa zeby moc ja zlozyc bez silikonu. Szlag mnie zawsze trafia z silikonem, nie lubie go uzywac. Wiem ze sie wycieraja krzywki, u mnie tez tak bylo w poprzedniej Hondzie i w kazdym innym silniku EL ktory rozebralem - chyba kiepskie smarowanie jest w tym miejscu.

Chyba dzis przejade sie do dealera Hondy z serwisem i zapytam o ta uszczelke... Confused
_________________
1980 Accord SJ; 1981 Prelude SN; 1995 Volvo 850 2.3 T-5
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Reklama



Dołączył: 07 Mar 2021
Posty: 7379

PostWysłany: Pon Mar 08, 2021 02:18    Temat postu: Zarabiaj Online Odpowiedz z cytatem



Zobacz też :



_____________________
Katalog Stron - Dodaj stronę ZA DARMO
Darmowy Katalog Stron
Ceny akcji
Recepta na bukmacherski sukces
Banki dal Ciebie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama



Dołączył: 07 Mar 2021
Posty: 7379

PostWysłany: Pon Mar 22, 2021 16:22    Temat postu: Zarabiaj Online Odpowiedz z cytatem



Zobacz też :



_____________________
Katalog Stron - Dodaj stronę ZA DARMO
Darmowy Katalog Stron
Ceny akcji forum
Liczby Fibonacciego na rynku FOREX
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz9797



Dołączył: 21 Lut 2021
Posty: 4

PostWysłany: Sro Kwi 14, 2021 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poco tak kombinowac, ja nie lubie druciarstwa ide i zamawiam taki jak ma byc nie kombinuje od czego by tu spasowac to nie czasy PRL dzis w sklepach wszysto jest Smile
_________________
Całodobowa
Pomoc Drogowa Mysłowice kraj i zagranica
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Sro Kwi 14, 2021 22:39    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Classic Honda Owners Club Strona Główna -> Prelude Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Classic Honda Owners Club  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group