Forum Classic Honda Owners Club Strona Główna Classic Honda Owners Club
Forum fanów starych Hond
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Classic Honda Owners Club Strona Główna -> Accord
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DanielF



Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 9
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pon Wrz 05, 2011 14:07    Temat postu: Witam Odpowiedz z cytatem

Jako ze od maja stałem się posiadaczem Accorda gen 2, i znalazłem to forum przy okazji szukania informacji, to postanowiłem się przywitać.
Samochód to dokładnie Accord 1,6 '84 sedan, automat, z LPG i sprawuje się znakomicie.
Wstyd się przyznać (zwłaszcza na tym forum), ale kupiliśmy ją tylko dlatego, że była tania, i w automacie (wymóg żony), żeby mieć czym jeździć dopóki nie naprawimy innego naszego samochodu.
Ale od zakupu zrobiłem już ponad 10kkm, praktycznie nie dzieje się nic złego i teraz to raczej sprzedamy ten drugi samochód Smile
Z poważniejszych rzeczy musiałem tylko wymienić chłodnicę, bo trzymała się 'na kamieniu i farbie' i po paru wstrząsach zaczęła cieknąć.
A teraz wróciliśmy właśnie z urlopu 'hondzią' - ok. 5kkm w 3 tygodnie. Trasa z grubsza: Olsztyn - Lublin - Zamość - Lwów - Chmielnicki - Chocim - Kiszyniów (Mołdawia) - Tiraspol (Rep. Nadniestrzańska) - Odessa (znowu UA) - Galati (Rumunia) - Braila - Konstanca - Bałczik (Bułgaria) - Warna - Bukareszt (czyli z powrotem RO) - Braszów - Szybin (ale trasą Transfogarską - ponad 2 tys mnpm) - Kluż-Napoka - Kraków - Olsztyn.
W trasie padł termostat, ale jeszcze w Polsce, bez problemu znaleźliśmy zamiennik i wymieniliśmy sami, po za tym w Karpatach była drobna panika, bo skończył się gaz, a na benzynie nie chciała jechać, ale okazało się, że po prostu układ paliwowy się zapowietrzył, bo dawno nie był używany Smile
To na razie tyle. Następne będą już posty z pytaniami o części/naprawy Smile
_________________
Pozdrawiam, Daniel [Honda Accord 1.6 EX '84, sedan, skrzynia hondamatic, LPG; 2x Lexus RX 300]


Ostatnio zmieniony przez DanielF dnia Sro Gru 27, 2017 21:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pon Wrz 05, 2011 14:07    Temat postu:

Powrót do góry
HP`79



Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 237
Skąd: Skarżysko-Kamienna

PostWysłany: Wto Wrz 06, 2011 06:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.
Gratuluję pojazdu.
Sprzedasz lexusa, żeby jeździć accordem? Smile))
Pytaj, spóbujemy pomóc.
Masz silnik EZ 1600 88 KM?
_________________
Prelude 1979 r.
Alf powiedział: Jeśli nie mogę czegoś naprawić to znaczy, że to nie jest zepsute:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DanielF



Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 9
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Wto Wrz 06, 2011 06:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm, pewnie tak, na pewno 1600. A po czym poznać czy to EZ 1600 88 KM?
A co do lexa - możliwe Smile w hondzi w porównaniu z lexem brakuje mi tylko tempomatu, klimy i podpórki pod łokieć, po za tym komfort niewiele mniejszy Smile
No i czasem prześwitu.
_________________
Pozdrawiam, Daniel [Honda Accord 1.6 EX '84, sedan, skrzynia hondamatic, LPG; 2x Lexus RX 300]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
HP`79



Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 237
Skąd: Skarżysko-Kamienna

PostWysłany: Wto Wrz 06, 2011 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Silnik można poznać po literkach na początku numeru wybitego na bloku.
Jakbyś pokazał zdjęcie to byłoby od razu wiadomo. Może być zdjęcie nadwozia (niekoniecznie Twojego accorda).
_________________
Prelude 1979 r.
Alf powiedział: Jeśli nie mogę czegoś naprawić to znaczy, że to nie jest zepsute:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DanielF



Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 9
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sro Wrz 07, 2011 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę bardzo, jeszcze z tablicami poprzedniego właściciela:
,
,
.
Oczywiście światła nieoryginalne - od 125p. Zdjęcia silnika niestety nie mam, ale może zrobię i wstawię.
_________________
Pozdrawiam, Daniel [Honda Accord 1.6 EX '84, sedan, skrzynia hondamatic, LPG; 2x Lexus RX 300]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
HP`79



Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 237
Skąd: Skarżysko-Kamienna

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twój accord wyglada mi na 1,5 gen, czyli buda po liftingu, silnik z 1 gen (EL 1.6 80 KM). Zrób zdjęcie silnika.
_________________
Prelude 1979 r.
Alf powiedział: Jeśli nie mogę czegoś naprawić to znaczy, że to nie jest zepsute:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Olek



Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 290
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Wrz 18, 2011 08:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Silnik EL w II gen różnil się tylko od jedynki układem zasilania - budową gaźnika i praoma podciśnieniami, a także minimalnie - co ważniejsze - kompresją. Dalo mu to całkiem odczuwalne (jeździłem kiedyś zdrowym egzemplarzem II, parę (Cool KM więcej. Silnik 12-zaworowy pod koniec tej generacji to inna bajka.

Światła po prostu ktoś wstawił, ale nie przejmuj się że są od fiata - w jedynce od fiata idealnie pasują. Lepiej oczywiście powrócić do oryginalnych. Ładna ta Hondka - ale na zimę ją odstaw. Serio! Nie próbuj japońskich blach na polskiej soli, zbyt wielu już próbowało (hohohoo jak patetycznie zabrzmiało Wink )
_________________
1980 Accord SJ; 1981 Prelude SN; 1995 Volvo 850 2.3 T-5
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Reklama



Dołączył: 07 Mar 2021
Posty: 7379

PostWysłany: Nie Mar 21, 2021 15:38    Temat postu: Zarabiaj Online Odpowiedz z cytatem



Zobacz też :



_____________________
Katalog Stron - Dodaj stronę ZA DARMO - https://dobry-ebook.forumpolish.com/f8-katalog-stron
Darmowy Katalog Stron - https://zlote-mysli.forumpolish.com/f20-katalog-stron
Ceny akcji - https://zlote-mysli.forumpolish.com/t251-ceny-akcji
Liczby Fibonacciego na rynku FOREX - https://sites.google.com/site/liczbyfibonacciegonarynkuforex
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KasjuszMag



Dołączył: 10 Cze 2022
Posty: 112

PostWysłany: Pon Maj 22, 2023 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbiorniki LPG podziemne to skuteczne rozwiązanie dla przechowywania gazu propan-butan w sposób bezpieczny i ekonomiczny. Ich instalacja pod ziemią pozwala zaoszczędzić miejsce na powierzchni, jednocześnie zapewniając niezawodne i trwałe przechowywanie. Zbiorniki LPG podziemne są również chronione przed czynnikami atmosferycznymi, co przekłada się na dłuższą żywotność i mniejsze ryzyko uszkodzeń.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nia



Dołączył: 22 Maj 2023
Posty: 1

PostWysłany: Pon Maj 22, 2023 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czym się charakteryzują?
_________________
Smoking Ślubny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pon Maj 22, 2023 15:05    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Classic Honda Owners Club Strona Główna -> Accord Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Classic Honda Owners Club  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group