Forum Classic Honda Owners Club Strona Główna Classic Honda Owners Club
Forum fanów starych Hond
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Accord I - 1979r.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Classic Honda Owners Club Strona Główna -> Accord
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rjedlinski



Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1
Skąd: Rzeszów / Konin

PostWysłany: Sro Kwi 06, 2011 21:33    Temat postu: Accord I - 1979r. Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich Smile

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Hondziulki Accord '79. Niestety dłuższy czas stała w moim rodzinnym mieście i nie miałem jak jej przetransportować do Rzeszowa. Dziś się udało Smile A skoro się udało będę się powoli zabierał za renowację. Czeka mnie baaaardzo dużo pracy, ale wiem że warto. Poprzedni właściciel bardzo ją zaniedbał nic z nią nie robiąc. Stała i gniła. Silnik chodzi bez zarzutu, zawieszenie strasznie pływa a blacharka do niczego.

Widziałem na forum że jest kilka cennych porad, wiec przeczytam wszystko, jednak jeśli macie uwagi widząc poniższe zdjęcia to z przyjemnością się z nimi zapoznam Wink












Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 21:33    Temat postu:

Powrót do góry
HP`79



Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 237
Skąd: Skarżysko-Kamienna

PostWysłany: Czw Kwi 07, 2011 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!
Będzie łatwiej coś doradzić jeśli opiszesz:
- jakie masz doświadczenie w renowacji samochodów (prace blacharskie i mechaniczne),
- jakie masz warunki lokalowe (warsztat, garaż itp.),
- jakie masz narzędzia (migomat, kompresor , piaskarka, elektronarzędzia, klucze itp.),
- co będziesz chciał wykonać sam, a co będziesz zlecał komuś innemu,
- ile czasu możesz poświęcić na tą zabawę?
- jakiego efektu końcowego oczekujesz?
- ile chcesz w to włożyć pieniędzy?
- chcesz na tym zarobić?
- rodzina Cię nie wyrzuci z domu?

I dlaczego akurat accord pierwszej generacji?
_________________
Prelude 1979 r.
Alf powiedział: Jeśli nie mogę czegoś naprawić to znaczy, że to nie jest zepsute:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
soltys



Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 144
Skąd: Legnica

PostWysłany: Sob Kwi 09, 2011 08:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ojjjj będzie troche pracy...powodzenia Wariaci i pasjonaci nie liczą czasu i pieniędzy a ich żony,matki i kochanki niegdy tego nie zrozumieją ale jeździć chcą Razz
_________________
HANKA ACCORD SJ 1980 R
HONDA ACCORD AERODECK 2.0 i ES 1997 R
Iż-49 1956 r
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Olek



Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 290
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Kwi 09, 2011 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dołączam się do gratulacji i witamy Cię serdecznie. Kurna, pracy jest od cholery przyznam... jeśli sam nie będziesz robić blacharki, to potrzebujesz najpierw blacharza - magika, bo większość części blacharskich do Ig. jest niedostępnych albo baaardzo trudno dostępne, tudzież bardzo drogo z uwagi na przesyłki.

Np. ratowanie błotników chociażby przednich to okropna rzeźba, a widzę że w dolnych partiach trzymają się głównie na lakierze. Współczuję, najlepiej by było założyć nowe, ale...patrz wyżej. Jednak bym szukał, zanim zlecisz drogą odbudowę. No właśnie - w ogólne na Twoim miejscu podszedłbym do tego na spokojnie i metodycznie - nie bierz się na wariata za robienie, tylko przemyśl plan remontu - myślę że blacharskiego ni ma co zaczynać dopóki nie uzbierasz wszystkich części blacharskich, które musisz wymienić - od zbierania i kupowania bym zaczął, bo po co rozbabrać kompletne auto, które bądź co bądź jak je gdzieś w zabezpieczonym miejscu postawisz, lepiej się już dalej ochroni przed dalszą korozją złożone, niż rozpoczęte.

Zdejmij całą tapicerkę (robiąc po drodze zdjęcia), zdejmij plastikowe nadkola, oszacuj jak wyglądają profile wewnątrz i czy nie trzymają się jeszcze tylko na farbie, podźgaj podłogę - zobacz gdzie są dziury, oblukaj bagażnik, miejsca za fartuchami dolnymi, sprawdź koniecznie stan przedniej belki poprzecznej, na której stoi przednia poduszka silnika - ona też od wewnątrz rdzewieje. Sprawdź też koniecznie obszar za deską rozdzielczą - gródź pomiędzy kabiną a komorą wycieraczek. Częściowo ją możesz obadać przez wlot powietrza i wyjęcie mechanizmu wycieraczek, ale znacznie lepiej dopiero zobaczysz po zdjęciu deski rozdzielczej. To kiepskie miejsce w Accordzie i zgadnij co? - Lubi rdzewieć Smile Efekt jest taki, że do środka leje się woda powodując dalsze zniszczenia, a remont tego wymaga niestety wyjęcia szyby przedniej po czym rozwiercenia zgrzewów i zdjęcia pasa podszybia (tego poziomego za maską. Podziel sobie części na te do ratowania i te do koniecznej wymiany.

Oj kurde, ale szybkie ani tanie to nie będzie - wiesz chyba o tym Smile? Rolling Eyes
_________________
1980 Accord SJ; 1981 Prelude SN; 1995 Volvo 850 2.3 T-5
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
soltys



Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 144
Skąd: Legnica

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2011 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może warto poszukać nowej skorupy w niezłym stanie. Bo wiesz, przy tej na prawdę będzie łatania i płacenia. Nie takie renowacje widziałem ale pamietajmy że basze poczciwe Hanie nie należą jeszcze do "Białych Kruków" i nie kosztuja po 150 tyś zł.
_________________
HANKA ACCORD SJ 1980 R
HONDA ACCORD AERODECK 2.0 i ES 1997 R
Iż-49 1956 r
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tisen



Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 19

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2011 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje!
Czytaj rady chłopaków! Dobrze pisza. Nasz Hondka nie była w lepszym stanie... i remont jej finalnie się nie kalkulowałSad Zanim zaczniesz dużo kasy i czasu poświęcać, sprawdź, policz, zastanów sie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
HP`79



Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 237
Skąd: Skarżysko-Kamienna

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2011 09:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tisen, co zrobiliście z accordem?
Napisz w swoim wątku.
_________________
Prelude 1979 r.
Alf powiedział: Jeśli nie mogę czegoś naprawić to znaczy, że to nie jest zepsute:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mirek



Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 24
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam. Honda niestety zjedzona "trochę" a blacha w nich niestety cieniutka.
ja w mojej planuję blacharkę w wakacje robić (ze względu finansowych będę robił samemu). zawieszenie i hamulce mam już nowe natomiast tapicerka się szyje ( Żona szyje). Jak już będzie tapicerka to porobię i wkleję fotki.
Pozdrawiam
_________________
honda accord II 1.6 hatchback 83r.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama



Dołączył: 07 Mar 2021
Posty: 7379

PostWysłany: Nie Mar 21, 2021 00:17    Temat postu: Zarabiaj Online Odpowiedz z cytatem



Zobacz też :



_____________________
Katalog Stron - Dodaj stronę ZA DARMO - https://dobry-ebook.forumpolish.com/f8-katalog-stron
Darmowy Katalog Stron - https://zlote-mysli.forumpolish.com/f20-katalog-stron
Ceny akcji - https://zlote-mysli.forumpolish.com/t251-ceny-akcji
Liczby Fibonacciego na rynku FOREX - https://sites.google.com/site/liczbyfibonacciegonarynkuforex
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Nie Mar 21, 2021 00:17    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Classic Honda Owners Club Strona Główna -> Accord Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Classic Honda Owners Club  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group